Vypadávání vlasů

Počet vlasů je u každého různý. Pohybuje se od 180 do 330 na jeden cm2 vlasaté plochy. Podílí se na něm i genetické předpoklady. V průměru vyrostou za den asi o 0,3 milimetru, tj. 1 centimetr za měsíc. Růst, odumírání a výměna vlasů probíhají celý život už od dětství. K nejvýraznějším změnám ve vlastnostech a vzhledu vlasů dochází do puberty. Délka života lidského vlasu se pohybuje od 2 do 5 let.

K nejčastějším příčinám vypadávání vlasů patří tzv. androgenní alopecie. Jde o dědičnou záležitost. Odpovídá za ni DHT (dihydrotestosteron), který vzniká přeměnou z testosteronu. Působí na vlasové kořínky. Ty se ztenčují a posunují blíže horním vrstvám kůže. Tím dochází ke zkrácení růstové doby vlasů a snížení jejich kvality. Vlasy jsou náchylnější k nepříznivým vlivům a dříve odumírají a vypadávají.

Androgenní alopecie není jen mužským problémem. Mužské pohlavní hormony najdeme i v těle každé ženy. Jejich účinky jsou však za normálních podmínek v tomto případě potlačeny přítomností většího množství ženských pohlavních hormonů. V období přechodu nebo při některých onemocněních může dojít ke zvýšenému vypadávání vlasů. S přechodným zvýšeným úbytkem vlasů jako následkem změny hladin hormonů se setkáváme i u žen po porodu.

Přechodné řídnutí vlasů může být i následkem celkového onemocnění Vašeho organismu, nepříznivých vlivů okolí nebo nedostatku vitaminů či některých stopových prvků.

Jak se léčí?
Možnosti léčby holohlavosti se významně liší podle jejího typu a vyvolávajících příčin. U nejčastějšího typu, androgenní holohlavosti, je každá rada drahá. Na trhu existuje velké množství "zaručeně" působících přípravků zastavujících ztrátu vlasů a obnovujících hustotu porostu. V naprosté většině případů se však jedná o preparáty ze skupiny tzv. kosmetických přípravků. Jejich výrobce se musí ze zákona zaručit za nezávadnost, nemusí však již dokazovat účinky. Před výběrem se poraďte s odborníkem na vlasovou kosmetiku nebo s lékařem. Ten Vám také může předepsat některé léky s ověřeným účinkem na zpomalení vypadávání vlasů. U žen trpících androgenní alopecií přichází v úvahu i hormonální léčba.

REVITA šampon pro stimulaci růstu vlasů Revita kombinuje cenné minerály specificky vybrané pro udržování vitality pokožky vlasů a podpory růstu.
Tato složení je vyvinuto bez použití SLS, běžně používané látky u levných šamponů, který všad dráždí a vysušuje kůži a spíše tak podporuje vypadávání vlasů.

FOLIXIL byl vyvinut speciálně pro muže trpící nadměrným vypadáváním vlasů. Obsahuje totiž FOLIXIL KOMPLEX – patentovanou směs výtažků rostlinných látek, které blokují enzym 5-alfareduktázu, a tím zabraňují přeměně testosteronu na DHT. Výrazně tak snižují jeho hladinu v kůži na hlavě. Tímto způsobem dochází k opětovnému prodloužení růstové fáze vlasů, jejich posílení a omezení vypadávání.


Vichy - AMINEXIL SP94™ Kúra proti vypadávání vlasů pro muže Spojení dvou patentovaných účinných látek
Aminexil® zabraňuje tuhnutí kolagenového pouzdra a tím uchovává tkáň obklopující vlasový kořínek pružnou. Vlasový kořínek je tak pevněji ukotven v pokožce. Vypadávání vlasů je zbržděno.
Molekula SP94™ se uvnitř kořínku mění v základní stavební složky vlasu, které vytvářejí zdravý, silný a odolný vlas.